Býk - taurus

06. 11. 2011 | † 27. 12. 2011 | kód autora: D1R

Silná stránka vytrvalost
Slabá stránka tvrdošíjnost
Charakter melancholicko-flegmatický
Barvy zelená, světle modrá, růžová
Čísla 4, 8, 22
Živel země

BÝK je, až na malé výjimky, klidný, trpělivý a rozumný domácí tvor, známý svou pasivitou. Je zřídka impulzivní, ale jakmile se rozzuří, zničí všechno, co mu přijde do cesty. Jeho charakter je silný - nedělá si vrásky. Má vynikající zažívání, velice rád proto jí. Je pracovitý, družný, dobrosrdečný, nesnáší změny, poroučení, chaos a popostrkování. Nemá v povaze, aby se příliš snažil získat popularitu. Nebojí se žádné fyzické práce, na dřinu je zvyklý.

Je uměním poznat Býka, který je bez peněz. Nepřizná to, ale vždy má tajný fond - cítí se tak bezpečný. Váží si peněz a majetku stejně jako rodiny, ale není lakomý. Jeho štědré ruce a kapsy jsou otevřeny pro opravdové přátele, kteří mají skutečně potíže. Imponuje mu všechno velké a praktické, je zapřísáhlým nepřítelem mrhání a výstřednosti. Každý Býk má v sobě aspoň stopu citu k umění a hudbě.

V lásce je plný rozporů. Je to zemské znamení, takže i maličkost mu může vadit. Rád se miluje, ale ne za každou cenu. Když se vám dvoří, tak s vervou. Pokud ho odmítnete, dokáže se zlobit a trucovat. Dočasně může být váhavý a nesmělý. Snaží se být věrný, těžko dává najevo své city.

Býk nesnáší nečistou práci a dovede dřít jako mezek. Sedí mu stavebnictví, čalounické a zednické práce, zkrátka téměř všechna řemesla, kde vytváří něco nového a užitečného. Řada Býků je skvělými hudebníky, herci a komiky, na druhou stranu jich hodně pracuje v zemědělství. Býka najdeme i mezi lékaři a pedagogy. Podnikat si většinou netroufá, jelikož neumí smlouvat, a je příliš pravdomluvný - i co se týče svých slabých míst.

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.